Günlük Burç
11 Ekim 2018


-Aslan Burcu-
Yaşadığınız olaylar heyecanlanmanıza ve yoğun duygular yaşamanıza neden olabilir. Hareketli bir gün geçireceksiniz. Daha önce itiraz ettiğiniz konular ile ilgili itirazlarınız sürebilir fakat daha olumlu ve anlayışlı davranmayı başaracaksınız. Çünkü iyi duygularınız yükseliyor ve kendinize olan güveniniz artıyor. Eskiden karar verildiği halde uygulanmamış veya başlamamış konular tekrar gündeme gelebilir ve harekete geçebilirsiniz. Bu arada ekip çalışmaları sırasında ortaya çıkabilecek karışıklıkların üzerinde fazla durmayın ve sözlerinize özen gösterin. Sabırlı davranırsanız, kazanacaksınız.


Sevgili Aslanlar yeni bir haftanın başlangıcında maddi konular ön planda olabilir ve harcamalarınızda kısıtlama yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bütçeniz ile ilgili durumlarda kontrolü elden bırakmamak ve temkinli davranmak ileriki günlerde şans faktörünün sizin yanınızda olmasını sağlayabilir. Çevresel iletişiminizde ise sürekli birileri ile dertleşmek ve yardımlaşmak duygusu ön plana çıkabilir. Duygusal hassasiyetiniz ile ilgili konularda başkalarından yardım almak isteyebilir ve onların fikirleri doğrultusunda yaşamınıza yeni bir yön verebilirsiniz. Bunun yanında dostlarınızın da yardımınıza ihtiyacı olduklarını bilmek sizde merhamet duygusunu canlandırabilir ve elinizden gelen her şeyi yapmaya gayret edebilirsiniz. Ailevi konularda ise kendinizi daha özgür hissetme ve maddi bağımlılığı sona erdirme amacıyla keskin kararlar alabilir ve bu kararın sonucunda ebeveynlerinizi karşınıza alabilirsiniz. Hafta sonu ise daha çok evde kalıp dinlenmek isteyeceğiniz bir zaman dilimi olabilir.


Yönetici gezegeniniz olan Güneş bu ay içinde ikizler burcuna geçiş yapacak ve ay sonunda Uranüs’ün boğa burcuna geçişi ile sizleri de oldukça etkileyen bir süreci başlatacak. Kendinizi daha sabit fikirli ve kararlarından vazgeçmeyen bir yapıda bulabilirsiniz. Yönetici figürleri ile olan güç savaşlarını daha kontrollü yönetmeniz sizin için faydalı olacaktır. Yaratıcı işler yapanları ve açık fikirli olanları yepyeni ve başarılı bir dönem bekliyor. İşten güçten arta kalan zamanları hobiler edinerek geçirmenizi tavsiye edebilirim.


Neslihan Atagül
Murat Dalkılıç
Meryem Uzerli
Sinem Kobal
Kylie Jenner
Jennifer Lopez
Jennifer Lawrence
Marilyn Monroe
Robert De Niro
Sibel Can


Aslan burcu kadını mağrur, kendine güvenen , dürüst , cesur ve iyi niyetli yapısıyla dikkat çeker. Dürüstlük aslan burcu kadını için fazlasıyla önemlidir. Karşı tarafın yalan söylediğini fark ettiği anda ondan soğur ve uzaklaşır. Aslan burcu kadını rol yapmayı ve farklı görünmeyi sever. Bu ona oyun gibi gelir. İnsanları dişiliğinden ziyade sempatik yaklaşımı ve hoş sohbetiyle etkiler. Canlı,enerjik ve neşelidir. Değişik insanlarla tanışmaktan ve onlarla dostluk kurmaktan fazlasıyla zevk alır. Fakat dostluk kurduğu insanları özenle seçmeye gayret eder. Herkesle yakınlaşmaktan hoşlanmaz. İyi niyetlinin su istimal edil mesinden hoşlanmaz. Aslan burcu kadını bağımsızlığına düşkündür ve kısıtlanmaktan hoşlanmaz. Kendine fazlasıyla güvenir ve gururludur. Çalışmaktan büyük keyif alır ve iş konusunda oldukça başarılıdır. Aslan burcu kadını cömert ve bir o kadar da savruktur. Kolay kolay para biriktiremez, çünkü süsüne ve giyimine fazlasıyla para harcar. Her şeyin en iyisini sever. Aslan burcu kadını evine bağlı ve eşine sadıktır. Ayrıca çocuklarına da fazlasıyla düşkündür. İçindeki emretme duygusu nedeniyle oldukça sert ve disiplinli bir yapı sergileyebilir.

Aslan burcu erkeği ılımlı, zeki, sevecen, romantik ve pratik tavrıyla dikkat çeker. İkili ilişkilerde mükemmel bir partnerdir. Gururlu aslan burcu erkeği iltifatlardan ve övgülerden çok keyif alır. Ateş grubundan olduğu için sinirlendiğinde kızgınlığı patlama şeklinde cereyan eder. Kin tutmaz ve kızgınlığı gelip geçicidir. Hareketli ve neşeli tavırlarıyla dost ortamlarının aranan ve vazgeçilmez kişilerindendir. Rahatına oldukça düşkündür ve lüksü sever. Gezmeyi, eğlenmeyi ve sosyal aktivitelerde bulunmayı çok sever. Aslan burcu erkeği sorumluluk sahibidir ve işlerinde detaycıdır. Emir almaktan hoşlanmaz ve yönetmeyi sever. Çevresini kolaylıkla etkileyebilir ve popüler olur. Çevresiyle oldukça ilgilidir ve merhametli olduğu için de yakınlarının ve dostlarının dertleriyle ilgilenir. İyi bir dinleyici olan aslan burcu erkeği pratik çözümler üretmek konusunda kabiliyetlidir. Aslan burcu erkeği dostane tavırları ve girişken yapısıyla çok fazla dost edinir. Romantiktir. Birini sevdiği zaman iyi bir aşık olur. Sadıktır. Evlilikten hoşlanır ve evine bağlıdır. Çocuklarına düşkün ve sevecen bir baba olur. Aslan burcu erkeği iş konusunda fazlasıyla başarılıdır. Cömerttir, fakat her türlü kötü duruma karşı temkinlidir ve tasarrufu sever.

Aslan Burcuna Kullanışlı Hediyeler Seçin

Özellikle çalışan bir aslan burcu için, ofis eşyaları en mutlu olacağı hediyelerden birisidir.

Yüce gönüllülük. Cömertlik. Yaratıcılık. Babalık. Fedakarlık. Üstünlük. Yaratıcılık. Neşe. İyi organizasyon. Açık zihin.

Otorite. Diktatörlük. Zorbalık. Tantana. Züppelik. Tolerans göstermemek. Sabit fikirlilik. Kuvvet deliliği. Kendini beğenmişlik.

İyi görünmek. Kabul etmelisiniz ki gösteriş sizin için çok önemlidir.

Günlük yaşantısında bile lükse meraklı olan Aslan burcu, tatil söz konusu olduğu zaman en değişik en harika tatil için tüm parasını birden harcayabilir. Hatta bu parayı bir araya getirebilmek için uzun bir süre beklemeyi bile göze alır. Rahat edemeyeceği, zor şartları olan bir tatilin anlamsız ve sıkıcı olduğuna inanır. Aslan toplum insanıdır, kalabalıktan hoşlanır. Issız bir tatil yöresi ona göre değildir. Zengin kültürleri olan kalabalık şehirler onu çeker. Özellikle eski sarayları, kaleleri olan yerlerde asaletin izlerini bularak çok mutlu olur. Hayalindeki şehirler Monte-Carlo, Roma, Londra, Tokyo, Paris ve San Fransisco’dur. Hayalindeki tatil ise Almanya’daki eski kalelere yapılan turlar, Napa vadisinde şarap tatma turları gibi en kaliteli restoranlar, opera ve kültür etkinlikleri ile dolu bir tatil olacaktır. Aslan insanı nereye giderse gitsin parasının yettiği en lüks otelde en iyi servisi almak ister. Gece hayatını sevdiğinden onu dansetmeye, caz konserine ya da tiyatroya götürebilirsiniz. Kendisini gösterebileceği ve herkesi görebileceği barlara, kafelere bayılacaktır. Aslan insanı nasıl yaşanması gerektiğini iyi bilir.

23 Temmuz - 22 Ağustos aralığındaki aslanlar övülmeye bayılırlar. Kendini alkışlayacak, tatmin edecek birini bulamamak onlar için korkunçtur. Onun meselesi şovdur. Ve şovunu devam ettirememek onun için hiç de hoş değildir.

Güneş sistemine hayat veren ve aynı zamanda size güç, canlılık ve güven veren güneş.

Kalbi, sırtı ve omuriliği yönetir.

Orta hızlı

İçeride ya da dışarıda egzersiz yaptığınız yerin fazla soğuk olması. Kayak, buz pateni gibi sporlar sizin favoriniz değildir. At binmek, paten yapmak, bisiklete binmek ve açık havada olmak tam size göredir. Özellikle kışın her gün bir miktar güneşe çıkmaya çalışmalısınız. Uzun süre penceresiz, kapalı yerlerde bulunmak moralinizi bozabilir.