Günlük Burç
11 Ekim 2018


-İkizler Burcu-
Hareketli bir gün geçireceksiniz ve ilginç kişiler ile karşılaşacaksınız. Kendinizi daha özgür ve yaratıcı hissedebilirsiniz. Sürprizler sizi heyecanlandıracak ve girişimde bulunmak için farklı yöntemleri araştıracaksınız. Gelişmeler sizin beklediğinizden daha farklı yönde olabilir. Ancak meydana gelen değişikliklere uyum sağlamanız kolay olacak. Hareket ve aktivite gerektiren işler ile ilgilenebilirsiniz. Dışarda olmak keyfinizi yerine getiriyor. Bu arada anneniz ile ilgili duygularınız derinleşebilir. Ancak bu haliniz uzun sürmeyecek.


Sevgili ikizler yeni bir haftanın başlangıcında kendinizi fazlasıyla dinamik hissedebilir ve her şeyin üstesinden gelebileceği duygusunu derinden yaşayabilirsiniz. Ailevi konuların yine ön planda olacağı bu haftada partnerinizle beraber oturup konuşarak yeni kararlar almak ve bazı sorunlarınızın altında yatan gerçek nedeni bulmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda kendinizde de bazı hatalar olabileceğini kabullenerek yeni bir içgörü kazanabilirsiniz. Bu hafta stresten yorulan bedeninizi ve ruhunuzu yeniden canlandırmak ve tüm olumsuzluklardan arındırmak üzere yeni hobilere başlayabilir ve kendinizi sanatsal aktivitelere verebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda ise yeni beslenme tarzınız yüzünden mide ile ilgili sorunlar yaşayabilir ve beslenmenize özenle dikkat etmeniz gerekebilir. Hafta sonuna doğru ise evlilik veya yürüttüğünüz ortaklıkla ilgili artık belli bir karar aşamasına geldiğinizi hissedebilir ve sizi tedirgin eden iki seçenek arasında kalabilirsiniz.


Yönetici gezegeniz olan Merkür’ün 13 Mayıs'ta boğa burcuna geçiş yapmasıyla birlikte biraz daha yavaşlayacağınız ve yapacağınız işlerde daha derinden ve sağlam adımlarla gideceğiniz bir ay içinde olacaksınız. Ekonomik anlamda artık ayaklarınızı yere basan sağlam bir yapıda olmak isteyeceksiniz ve bu noktada finansal anlamda vereceğiniz kararlar bütçenizi kontrol altında tutmaya yardım edecektir. İlişkiler bazında gizli aşklar ve gizli ilişkiler bu dönem de düşüncelerinizi çelebilir. İlişkilerinizi gözden uzakta ve herkesten habersiz olarak yürütme kararı alabilirsiniz. Eşiniz ve partnerinizle aranızda oluşan ortak paylaşımların zaman problemi yüzünden sorun olması sizleri bazı konular da daha derin düşünmeye itebilir. Size karşı platonik aşk besleyen kişilerin varlığından haberdar olabilirsiniz.


Kenan Doğulu
Fahriye Evcen
Alişan
Adile Naşit
Angelina Jolie
Johnny Deep
Tamer Karadağlı
Kenan İmirzalıoğlu
Kerem Bursin
Alexandra Stan


İkizler burcu kadını neşeli, enerjik ve hareketli yapısıyla dikkat çeker, fakat bir o kadar da kararsızdır ve sürekli fikir değiştirir. İkizler burcu kadını pratik, akıllı ve çekicidir. Fakat bir ikizler kadınını anlamak çok zordur. Çünkü sürekli bir değişkenlik içerisindedir. İkizler kadını tez canlıdır ve hareketli yaşamayı sever. Özellikle seyahat etmek, yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak ona çok büyük keyif verir. Farklılıktan hoşlanır. İkizler kadını birden fazla işle aynı anda uğraşabilir. Kendisine vakit ayırmaktan fazlasıyla keyif alır.İlgiden çok hoşlanır ve fazlasıyla iyi niyetlidir. Maddi konuda bağımsız olmaktan hoşlanır.Kısıtlanmaktan ve özellikle emir almaktan hoşlanmaz. Hayal kurmayı çok sever ve daima iyi şartlarda yaşamak için uğraşırlar. İkizler kadını akıcı ve etkili konuşması ve ikna kabiliyetiyle fazlasıyla dikkat çeker ve iyi bir dosttur. İkili ilişkilerde oldukça fedakar ve iyi bir partnerdirler.

İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır. İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır. İkizler erkeği çift kısmetlidir. İnsanlarla kolay diyalog kurabilen ve sözünü dinleten bir yapısı vardır. Karşı cins tarafından hemen fark edilir. İşle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten çok keyif alır. Maddi konularda da değişkendir. Bazen çok bonkör, bazen de çok cimri olabilir.Fakat idare konusunda oldukça zayıftır. Bir konuda derinleşememek gibi bir problemleri vardır. İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir. Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever. İkizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir.

İkizler Burcu İçin Hediyenin Sunumu Önemli

İkizler burcu ne hediye alırsanız alın, onun verilişi ile daha çok ilgilenir. Bir çift güzel söz ve bir buket çiçek yeterli olacaktır. Bayanlar ne gibi hediyelerden hoşlanır sorusundan önce ikizler kadını için bu soruyu sormak daha doğru olacaktır.

Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.

Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai

Çok yönlülük ve esneklik. İkizler burcu olarak sürekli değişikliğe ihtiyaç duyarsınız. Çok çevik olduğunuz için aerobik, dans, jimnastik, basketbol, tenis gibi sporlar tam size göredir. Sevgili İkizler her zaman olduğunuzdan genç göründüğünüz için çok şanslısınız.

İkizler için seyahat, yeni şeyler öğreneceği, heyecanlı deneyimler yaşayacağı, ufkunu genişleteceği ve hayatına yeni bir bakış açısı kazanacağı harika bir fırsat demektir. İkizler insanı tatile dinlenmek için değil değişiklik için gider. Tatil programı yaparken dikkat etmesi gereken en önemli konu, gittiği yerde kafaca ve fiziksel olarak tamamen meşgul olabileceği aktivitelerin olmasıdır. Plajları, tarihi yerleri, müzeleri, alışveriş merkezleri, güzel manzarası olan ve kısa geziler yapabileceği, diğer tatil yörelerine yakın bir yer seçmelidir. İkizler burcu, Yay ve Balık gibi çift bedenli bir burçtur. Tatilinde iki ülkeye, iki şehire birden gitmek isteyebilir. Farklı bir yere gidecek olan İkizler gitmeden önce o yöre ile ilgili tüm bilgileri okuyarak öğrenir. İkizler burcu insanı değişik ve heyecanlı olduğu sürece çok uzun seyahatlere çıkabilir. Yeni Zelanda’da inci dalgıçlığı, İskoçya’daki hayaletli şatolar ya da Afrika’da safari turları İkizler’in hayalindeki tatil olacaktır. İkizler insanı hareketlidir ve araba yolculuğundan sıkılır onun için gideceği yere uçakla gitmelidir. Sosyal İkizler tanımadıkları ile de sohbet etmekten zevk aldığı için trenle seyahat etmek ona mutluluk verecektir. İkizler burcu, bulunduğu yörenin kültürünü, yaşam tarzını yansıtmayan lüks otelleri tercih etmez. Onun yerine minik otelleri, pansiyonları, aile işletmelerini tercih eder. Haberci ruhlu İkizler’in odasında bir TV, yakınlarda ise gazete bayii ya da kitapçı olmalıdır. İkizler insanı nereye giderse gitsin mutlaka iş yerine, ailesine ve arkadaşlarına ona ulaşabilecekleri bir telefon veya faks numarası bırakır. Bir çok insan tatilinde rahatsız edilmek istemez ama İkizler burcu evinde ve işinde olup bitenlerden haberdar olmak ister ve ancak bu şekilde daha rahat edebilir.

21 Mayıs ile 21 Haziran arasında olan İkizler özgürlüğüne düşkün bir burçtur. Belirli durum ve hareketlerin dayatılmasından, sınırlandırılmaktan, ne yapacağının söylenmesinden ürkerler. Pek çok ikizler burcuna sahip insan konuşma yetisinin elinden alınmasından da korkar.

İkizler burcu iletişimci, meraklı, rasyonel ve mantıklı düşünceyi yöneten Merkür tarafından yönetilir. Merkür saniyede şekil değiştirdiği için “cıva” gezegen olarak da anılır.

Sinir sistemi, kolları, omuzları, elleri ve akciğerleri

Hızlı

Hep aynı olan şeyler. Değişikliğe ihtiyacınız var, rutinden uzak durun.