Günlük Burç
11 Ekim 2018


-Koç Burcu-
Kendinize olan güveniniz yükselecek ve dikkatinizi isteklerinize odaklayacaksınız. Bugün karşılaştığınız kişiler yaratıcılığınızı uyandıracak ve yeni atılımlarda bulunmak için kuvvetli arzular duyacaksınız. Üstelik şimdiye kadar ilgilenmediğiniz konular dikkatinizi çekecek ve olaylara çok başka açılardan bakacaksınız. Sürprizler heyecan verici olabilir ve kendinizin farklı yönlerini keşfedebilirsiniz. Birden bire başlayan aşklar ve farklı maceralar yaşamak isteyebilirsiniz. Bu arada güç mücadelesi yapmaktan kaçınmalısınız.


Sevgili Koçlar yeni bir haftanın başlangıcında kendinizi her şeyi mükemmel yapacağım derken gereksiz yere strese sokabilir ve günlük işlerinizi bu yüzden aksatabilirsiniz. Çalışma ortamında ise yeni düzenlemeler yapmak ve iletişim şeklinizi olumlu yönde değiştirmek iyi bir fikir olabilir. Bu hafta ilişkiler ve ortaklıklar konusunda da yeni kararlar alabileceğiniz gözüküyor. Sizinle aynı düşüncede olmayan ve aynı fikri paylaşmayan kişilerle çok fazla uyum sağlamadığınızı düşünerek bir müddet uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra aileden kalan miras konuları üzerine belli bir fikir bütünlüğü sağlamakta zorluk çekebilir ve iyi niyetinizin kullanıldığını hissedebilirsiniz. Hafta sonu ise kendinize yeni ilgi alanları bulup daha önce hiç denemediğiniz şeyleri denemek veya çok merak ettiğiniz konu ile ilgili bir araştırma yapmak istemeniz mümkün.


Sevgili koçlar yönetici gezegeniniz olan Mars 16 Mayıs’a kadar oğlak burcunda ilerliyor ve daha sonra Ay’ın ikinci yarısında kova burcuna geçiş yapıyor olacak. Boğa burcundaki güneş, sizi kariyer evinizde destekliyor ve istediğiniz tüm imkânları size sağlamaya geliyor. Ancak bunun karşılığında sizden bir isteği var. O da sizin asla pes etmemeniz ve hedefleriniz doğrultusunda ilerlemeniz. Bunu yaptığınız takdirde size her türlü yardımı yapacağını vaat ediyor.


Zeki Alasya
Sakıp Sabancı
Fatih Sultan Mehmet
Charlie Chaplin
Johann Sebastian Bach
Neşe Karaböcek
Vincent Van Gogh
Descartes
Nurgül Yeşilçay
Herbert Von Karajan


Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker. Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır. Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir. Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır.

Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler. Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz. Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır. Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.

Koç Burcu Maddiyata Önem Verir

Aslında pahada ağır hediyelerden daha çok hoşlanan koç burçları için, değerli hediyeler bulmak gerekir.

Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.

Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileri-ye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar

Heves ve canlılık

Koç insanı için tatil demek, heyecanlı yeni olaylarla gücünü ve dayanıklılığını ölçmek ya da daha önce hiç yapmadığı şeyleri yapmak demektir. Koç diğer burçların aksine tatilinde günlük hayatından çok farklı şeyler yaşamak ister. Koç burcu macera ve keşifleri temsil ettiğinden tatilinde dağcılık, rafting, yamaç paraşütü gibi sporlar yapmayı tercih eder. Doğaya karşı kendi gücünü test edebileceği bir kamp tatili ona iyi gelecektir. Koç burcu ilk defa gittiği yerlerde çok eğlenir. Bu yüzden tatil için hiç gitmediği yerleri seçmelidir. Her zaman yeni şeylere ihtiyacı vardır, daha önce gezip gördüğü yerler ona fazla heyecan vermez. Koç insanı kuru sıcak sever. Türkiye’de güney doğu bölgesi ve Kapadokya, Mısır, Avusturalya’nın iç kısımları, Afrika’nın dağlık ve çöl bölgeleri, Amerika’nın güney batısı gibi bölgeler Koç burcu için uygun tatil yöreleridir. Eğer Koç burcunun fiziksel aktivitelere fazla gücü yoksa araba ile bir seyahate çıkabilir. Koç insanları çoğunlukla araba kullanmaktan zevk alır. Las Vegas, Paris, Londra, Monaco gibi kumarhanelerin olduğu şehirlere giderse hem kumar zevkini tatmin edecek hem de günlük gösterileri kaçırmayacaktır. At, araba yarışları, tenis turnuvaları gibi heyecanlı sporları izlemekten büyük keyif duyar. Başka bir ülkede oynanan önemli bir futbol maçına giderse heyecan tarafı ağır basan zevkli bir tatil yapmış olacaktır.

21 Mart - 19 Nisan tarihleri arasında yer alan koç burcu insanı önüne geçemeyeceği, engel olarak durduramayacağı olaylardan korku duyar. Yaşamaktan, hastalanmaktan, ölmekten, aşık olmaktan korkar o. Özgürlüğünü kısıtlayacak durumlardan uzak durmak ister.

Koç burcu güçlü, dayanıklı ve saldırgan Mars tarafından yönetilir.

Çok hızlı

Yeterince hareket olmaması : “Canım sıkılıyor!”