Günlük Burç
11 Ekim 2018


-Oğlak Burcu-
Önem verdiğiniz bir konu ile yakından ilgilenip gerekli çalışmaları yapacaksınız. Disiplinli ve kararlı tavrınız ile çevrenizi etkileyebilir, fikirlerinizi kabul ettirebilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde karşınıza çıkan sürprizler ve marjinal kişiler sizi rahatsız edebilir fakat aklınız ile hareket edeceksiniz ve sabırlı davranacaksınız. Böylece çevrenizde istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz ve değiştirici olabilirsiniz. Hem çevrenizi, hem de kendinizi yenilemeyi başaracaksınız. Bu arada kendinizi çok fazla zorlamayın ve sorunları büyütmekten kaçının.


Sevgili oğlaklar yeni bir haftanın başlangıcında kendinizi zihinsel olarak karışık duygular içerisinde hissedebilir ve yaşamınızda bazı gizli kalmış olayları aydınlatma çabasında davranabilirsiniz. Ancak yine de siz siz olun duygularınızın bu denli sizi ele geçirmesine izin vermeyin. Hafta başından itibaren çalışma ortamında gözle görülür bir performans gösterebilir ve herkesin dikkatini üzerinize çekebilirsiniz. Kariyer yaşamınızda da gayretli çalışarak istediğinizi elde etme konusunda son derece başarılı olabileceğiniz gözüküyor. Ancak siz yine de başkalarının fikirlerini dinleyin ve kendiniz için en doğru olanına karar verin. Bu konuda fazla hırslı davranmak size yakın vadede başarılar getirse de uzun vadede üzücü sonuçlar yaşamanıza neden olabilir. Hafta sonu ise duygusal gelgitlere açık olabileceğinizden tepkisel olarak dürtülerinizi kontrol etmeye çalışmanız daha iyi olur.


Yönetici gezegeniniz olan Satürn gerileme hareketine bu ay da devam edecektir. Artık yavaş yavaş Mars'ın Mayıs ayı içinde Satürn gezegeninden uzaklaşıyor olması sizlere rahat bir nefes aldıracağa benziyor. Mars 16 Mayıs'ta Kova burcuna doğru ilerleyecek ve sizlere finansal kazanımlar sağlayacak başarıları da beraberinde getirecektir.


Burak Özçivit
Hazar Ergüçlü
Özgü Namal
Nicolas Cage
Çağla Şikel
Filiz Akın
Seda Sayan
Kerem Cem
Ebru Şallı
Mustafa Sandal


Oğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.Güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. Bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir. Oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. Oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. Daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. Hareketleri ölçülüdür. Maddi konularda öyle tutumludurlarki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir. Bilgiye çok önem verirler. Nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. İş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. Ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler. Oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir.Böylece olaylar karşısında daha çabuk karar geliştirebilmektedir. Oğlak burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. Özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. Partnerini özenle seçmeye çalışır. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister.Evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. Çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. Fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.

Oğlak burcu erkeği çalışkan,azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu sever. Oğlak burcu erkeği güvenilir, kuralcı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar.Duygularını hemen belli etmez. Soğuk kanlı bir görünümü vardır. Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez. Oğlak burcu erkeği özgürlüğüne düşkündür ve ikili ilişkilerde karşı tarafın kendisini yönlendirmesinden ve kısıtlamasından hoşlanmaz. Kişiliğine uygun bir kadınla mutlu olur. Sevdiği zaman sadık ve kıskanç bir eş olur. Daha çok akıllı, bakımlı, ne istediğini bilen, kişilikli kadınlardan hoşlanır. İlişkileri uzun sürelidir. Evlilik için uygun bir kişiliği vardır. İdeal bir eş ve ideal bir babadır. Çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için elinden gelen tüm çabayı seferber edecektir.

Oğlak Burcu Ev Eşyalarını Sever

Evde işlerini pratikleştirecek hediyeleri oğlak burçları her zaman çok sever ve keyifle kullanır.

Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkar. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyetçi.

Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı

Rekabetçi ve disiplinli oluşunuz.

Oğlak burcu için en ideal tatil, dağlık bir bölgede olacaktır. Bu burç geleneklere ve tarihe önem verdiği için antik ve tarihi yerleri gezmekten büyük zevk alır. Tatil için Efes harabeleri, Zeugma, Nemrut, Kapadokya, Roma, Atina, Girit, Mısır, Prag ve Meksika gibi yerleri düşünmelidir. Hala arkeolojik kazılar yapılan bölgelere gitmek ya da bu kazılardan birinde gönüllü çalışmak hayatının unutulmaz tecrübesi olacaktır. Oğlak insanı eski, büyük ve geleneklerini koruyan otellerde kalmaktan büyük zevk duyar. İstanbul’da Pera Palas, New York’da Plaza, Londra’da Ritz oteli gibi. Bunun yanı sıra Oğlak burcu doğada dere tepe yürümeye bayılır. Oğlak, tatilinde biraz iş yapabilirse çok mutlu olur. Bu yanındaki insanı çıldırtabilir ama onun için iş, hayatının bir parçasıdır, ona büyük zevk verir ve bu yüzden de çok başarılıdır. Seyahatinde işle ilgili bir fırsat yakalayabilirse tatil daha da zevkli olacaktır.

Oğlak Burcu, uzun ömür ve dayanıklılık gezegeni Satürn tarafından yönetilir.

Kemikler, dişler ve özellikle dizler.

Orta hızlı

Spor ve egzersiz yapacağınız zamanlarda uzun, yararsız toplantılara mahkum olmak.