Günlük Burç
11 Ekim 2018


-Yengeç Burcu-
İletişim araçları ve organizasyonlar ile ilgili yenilikler ilginizi çekecek. Bu arada meydana gelen olaylar fikirlerinizin değişmesine yardımcı olacak. Ancak güç mücadelesi yapmaktan kaçınmalısınız. Ani değişikliklerden ve karşılaştığınız güçlü kişilerden rahatsız olabilirsiniz. Fakat mantıklı ve sabırlı davranmayı başaracaksınız. Böylece sorunlar ile başa çıkabilirsiniz. Çok büyük organizasyonların içinde yer alabilirsiniz ve saygın çevrelerin davetinden keyif alabilirsiniz. Önemsediğiniz kişilerin ve patronlarınızın desteğini alacaksınız. Ayrıca saygı duyduğunuz kişilerin desteği ile bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Yargı organları ve adalet sistemi ile ilgilenebilir, olayları farklı yorumlayabilirsiniz.


Sevgili yengeçler yeni bir haftanın başlangıcında aileniz ile ilgili konular tüm haftayı etkisi altına alabilir ve bu konuyla ilgili önemli bir uğraşı içine girebilirsiniz. Evinize yeniden tadilat ettirmek veya taşınmak gibi işlemler uzun süreli bir yorgunluğa neden olabilir. Ancak bunun yanı sıra bir o kadar da zevk alacağınız gözüküyor. Ailede iletişimin artarak daha sıcak ilişkiler halinde yaşadığınız görmek sizi her yönden mutlu edebilir ve yaşamdan daha fazla keyif almanıza vesile olabilir. Çalışan bir yengeç iseniz kendinizi rahatlatacak aktivitelere yönelmek ve yeni hobiler edinmek isteyebilir ve bu sayede yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konularda ise daha fazla dikkatli olmanız ve tedavi sürecini reddetmemeniz gerekebilir. Her şeyden önce sağlığın değerini bilmeli ve kendinize gereken önemi göstermelisiniz.


Yönetici gezegeniniz olan Ay bu ay içinde yay burcunda bir dolunay gerçekleştirecek. Uranüs’ün de boğa burcuna geçmesiyle birlikte heyecanlı ve bir o kadar duygusal başlangıçlar yapmaya hazır olun. Bu dolunayla birlikte halletmeniz gereken öncelikli konunuz ofis ortamında süregelen problemleri çözmeniz adına olacaktır. Yeni iş imkanları ve ek gelirler bu ay kapınızı çalabilir. Ofis ortamınızın yeri değişebilir, yeni bir tadilat süreci yaşayabilirsiniz.


Serenay Sarıkaya
Lionel Messi
Selena Gomez
Türkan Şoray
Pamela Anderson
Tom Cruise
Sylvester Stallone
Sezen Aksu
Lady Diana
Natalie Wood


Yengeç burcu kadını hoş bir mizaca sahiptir. Evcimen,sıcak kanlı, dürüst ve iyi niyetlidir. Romantik ve maceraya düşkün olduğunu da söylemek mümkün. Yengeç burcu kadını özellikle evine, ailesine, alışkanlıklarına ve geleneklerine fazlasıyla bağlıdır. Genel anlamda anaç bir portre çizer, ev ortamını ve evle ilgili her şeyi çok sever.İdeal anneler bu burçtan çıkar. Duygusal anlamda oldukça hassastır ve sezgileri kuvvetlidir. Etrafındaki kişilerin ona karşı niyetlerini kolayca fark edebilir. Yengeç burcu kadını çok kolay kırılıp incinebilir. Çevresindeki insanlarda daima iyi niyet ve şefkat arar. Yengeç burcu kadını cömerttir, fakat savurgan değildir. Tasarruf ve birikim yapmayı fazlasıyla sever. Kendisini güvende hissetmek için maddi anlamda güçlü olmak ister. Yengeç burcu derin duygu ve düşüncelere sahiptir. Kendi hakkında konuşmaktan kesinlikle hoşlanmaz, fakat başkalarına ilişkin konularda fikir yürütmekten keyif alır. Yengeç burcu kadını eleştirilmeyi sevmez ve olumsuz yönlerini kabul etmekte zorlanır. İkili ilişkilerde partnerine fazlasıyla sadık, fakat bir o kadar da kıskançtır.Onun için asıl olan sevgidir.

Yengeç burcu erkeği nazik, dürüst, ağır başlı ve mağrur yapısıyla dikkat çeker. Duygusal yapısı oldukça hassastır. Sevgi ve saygı onun için vazgeçilmez temel taşlarıdır. Çevresindeki insanlara değer verir ve onlara yardımcı olamaya çalışır. Onların zayıf taraflarından faydalanmaya çalışmak yerine onlara destek olmaya çalışır. Yengeç burcu erkeğinin keskin ve pratik bir zekası vardır. Analiz yeteneği fazlasıyla gelişmiştir.Olayları kolaylıkla çözümleyebilir.Suyla ilgili her şeyi çok sever.Alkolle arası iyidir. Ayrıca oldukça duygusal yapısı nedeniyle sevdiği zaman tam sever ve kolay kolay vazgeçmez. İlişkilerinde partnerlerine fazlasıyla sadıktır. Yengeç burcu erkekleri paraya çok önem verir, fakat bunun nedeni maddi anlamda kendini güvende hissetme ve yakınlarının zor duruma düşme ihtimaline karşı tedbirli olmak istemesinden kaynaklanır. Yengeç burcu erkeği dürüsttür ve kendisine karşı dürüst olunmasından hoşlanır.Yalandan hoşlanmaz ve güvenmediği kişilerle bir arada bulunmaz.Aile ve ev yaşantısına fazlasıyla düşkündür ve en iyi babalar yengeç burcu erkeklerinden çıkar.

Yengeç Burcu Maneviyata Değer Verir

Hiç para harcamadan kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir hediye ya da yazılmış bir şiir ile her yengeç burcunu mutlu etmek mümkün.

Nazik,Hassas,Sempatik,Merhametli Düş gücü yüksek. Analık ve babalık duygulan güçlü. Vatansever. Yuva sevgisi. Israrlı. Becerikli. İyi eş. Tutumlu.

Aşırı duygusal. Züppe. Dağınık. Kuşkucu. Değişken. Kıskanç. Zayıf karakterli. Kendine acıma meyilli. Sabit olamamak. Değişken duygular.

Altıncı hissiniz. Bırakın içgüdüleriniz sizin için en sağlıklı spor ya da egzersiz şeklini seçsin.

Duyarlı Yengeç insanları en çok su kenarında tatil yapmaktan mutlu olurlar.Yengeç burçlarının çoğu evlerinden fazla uzaklaşmak istemezler. Evlerine yakın deniz, göl kenarları onlar için ideal tatil yerleridir. Büyük lüks oteller yerine küçük oteller, içinde mutfağı olan bungalovlar sakinliği seven Yengeç insanına hitap eder. Tatilde, o yörenin pazarından aldığı sebze ve baharatlarla yemekler yapabilirse çok mutlu olacaktır. Kendini ne kadar çok evinde hissederse, gittiği yerde o kadar çok rahat eder. Tutumlu Yengeç fazla para harcamayı sevmediğinden hesaplı turlarla tatile çıkmak ister. Ailesine bağlı Yengeç burcu, büyük dedelerinin doğduğu yerlere gidip köklerini araştırmaktan heyecan duyacaktır. Aynı şekilde Mekke, Kudüs, Tibet gibi dinlerin doğduğu ya da Kapadokya, Roma gibi dini yerlerin bulunduğu bölgeleri ziyaret etmekten zevk alacaktır. Duygusal Yengeç yıllar geçtikten sonra bile yaptığı seyahatleri sık sık hatırlayacaktır. İkizler, Kova veya Yay burçları genelde tek başına seyahat etselerde, Yengeç mutlaka yanında birisi olsun ister ve o kişiyle tatilde geçirdiği zaman onun için çok değerlidir. Bir Yengeç için tatilde ne yaptığı ya da ne aldığından çok neler hissettiği önemlidir.

22 Haziran - 22 Temmuz aralığında bulunan yengeçler aslında bakarsanız her şeyden korkar ve rahatsızlık duyabilirler. Başına bir şey gelme ihtimali onlar için ürkünçtür. Çocuk sahibi olmak, evde kalmak, evlenmek, hastalanmak... Her şey.

Yengeç burcu duygusallığı ve merhameti temsil eden Ay tarafından yönetilmektedir. Ay aynı zamanda başkalarını beslemeyi ve doyurmayı temsil eder.

Yengeç burcu mideyi ve kadınlarda göğüsleri yönetir.

Yavaş

Spor yaparken birilerinin sizi bölmesi, dikkatinizi dağıtması.